opona do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego typu samochodów perfekcyjnie wiedzą, że by móc weselić się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go słusznie przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep rowery pl

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go porządnie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower całkowicie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie porządniej chroniony w trakcie całego sezonu.