nowa restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują równie pyszne potrawy – risotto, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się również nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z różnych części Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Kolacja w stylu włoskim z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Kieliszek alkoholu to przy włoskim posiłku norma. italian food Krakow Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie chianti, kalabryjskie ciro oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroką kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film