Italian Cuisine in Krakow

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu wariantów, jakie daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. zobacz Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film